Výlet do Prachovských skal a večeře ve středověké krčmě

18. června 2010 v 12:12 | Meg |  Kde jsme byli

Výlet do Prachovských skal a večeře ve středověké krčmě

                                       12.6.2010

první skála

Dnešní výlet byl maličko netradiční - nikdo nevytáhl z garáže motorku, nikdo na sobě neměl motorkářské hadry... No prostě - jelo se autobusem :-)
Někteří jedinci odvolali svou účast již předem, někdo se prostě nedostavil k busu, ale přesto jsme nakonec jeli v silné sestavě, kterou ještě podpořil Paleček se svou přítelkyní Janičkou. Vyráželi jsme v počtu 5 jedinců Freebikers - Moudrák, Indián s Medy a Kapli s Meg.
Mě začalo být horko ještě než jsme vyrazili, protože když Indián nechal kolovat svou luxusně vychlazenou slivovici, cítila jsem, jak mi teplo putuje tělem ještě hodinu poté. A to jsme ještě ani nevyjeli :-) Počasí se vyvedlo až moc a tak byl venku fakt parádní pařák. V autobuse měla fungovat klimatizace a tak jsme rozradostněně zabrali houpačku - ovšem u Prahy se začalo vzadu oteplovat a my se začali potit. Ale ani to kukům nevadilo a padli hned 3 placatice  a zahřátí a pro dobrou náladu, kterou jsme ovšem po Indiánovo řečičkách měli stejně.
výhled

Cesta byla dlouhá a hned jak jsme vyskákali, odebrali se všichni opačným směrem od vstupu do skal a stáli frontu na pivo (tedy úplně všichni ne - já akutně hledala WC a ještě si musela vyslechnout přednášku o tom, že když si u paní nic nedáme, nedá nám klíčky a že si je nesmíme půjčovat navzájem :-) Dost by mě byla svou pětiminutovou přednáškou pobavila, kdyby mé potřeby nebyly tak akutní). Nakonec jsme se  schladili pivkem a půlka se nás vrhla na výlet do skal (ovšem jen asi 3km dlouhý) a zbytek zmizel k dalšímu baru a poté na procházku k vodě, kde "lovili" utopence.
Kapli v chodbě


panoráma Prachovských skal


to jsou panorámata
Indiáne koukej :-)
tak kde mám to pivoPo tůře se šlo k jinému stánku na gambáč a když jsme měli v odjet, způsobili jsme malé spoždění, ale což - hlavně že jsme stihli program v Dětenicích.

A ve středověké krčmě v Dětenicích? Tak tam se už jen pilo, jedlo a koupalo ve vlastním potu (bylo tam šílené vedro). Krčma je dost veliká, ale byla i totálně našlapaná. V průběhu večera jsme shlédli taneční šou s ohněm, zažili jsme otravování žebračkou, rozhovory s čertem, osahali jsme si dvoumetrového škrtiče, snažili se nás na víru obrátit kněží a bratři a jako bonus si na závěr vybrali k soudu "čarodějnici" Janičku (Palečko to očividně dost pobavilo). Ale musím říct, že Jana měla odvahu a přesto, že jí natahovali na skřipec, lochtali a vypálili cejch držela se statečně a hrála svou roli báječně. Všechna čest. A byla rázem "zbavena všech svých hříchů a očištěna"řezané to my rádi


to je vůněIndiánovi taneční kreace na stole


jedno pečené kuřátko


veget v krčmě


škrtič
Paleček s Janou
Kapli s Meg
na zdraví
a další ohňová šou


ohňová šou
Když jsme odjížděli kolem půl jedenácté domů, venku poprchávalo a vzduch se příjemně ochladil, ovšem v autobuse jsme se vařili už po dvaceti kilometrech zase :-)
Výlet stál za to (útrata tedy taky - ale v dnešní době bez peněz do hospody asi nelez :-) ) a jednou za čas bych si ho klidně i zopakovala (a to mluvím snad za všechny)..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 INDIÁN INDIÁN | E-mail | 20. června 2010 v 20:05 | Reagovat

Tak to nebyl ale vůbec špatnej výlet. Jen tak dál bando!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.