Výstava Motocykl 2009

25. března 2009 v 8:31 | Meg |  Kde jsme byli
Výstava Motocykl 2009


Ani letos jsme nazaháleli a vydali se prozkoumat novinky na již 13. ročník výstavy Motocykl do Prahy (coby Freebikers jsme se nedokázali dohodnout a výstavu tak navštěvujeme na části - zítra jde ta početnější skupinka).
Za sebe musím říct, že pro mě asi největším letošním zklamánímbyla neúčast značek jako je Yamaha, Kawasaki, Ducati a Suzuki (převážně kvůli Yamaze na výstavu totiž vyrážím, abych si osedlala a ošahala nové modely). Na výstavě je vidět, že do popředí zájmu se šplhají hlavně čtyřkolky, takže i na výstavě se objevilo více stánků než loni.


A jako bonus pro pány, předváděla každá značka i modelky - dle Kapliho boduje stánek Sherco motorcycles a jejich tmavovláska.
A jinak hadry a hadry a doplňky jako vždy.
Další věcí, která letošnímu ročníku chybí je výstava Bohemia Custom, takže letos je to i bez přestaveb.A co nás letos zaujalo?
Tak v první řadě jsme narazili na stánek Repsolu a Míru Lisého (který nám 23.května večer ukáže i u nás na Ohrazenici co umí). Počkali jsme si do 14:00 na jeho šou - první předvedl čtyřkolku a potom svůj trialový speciál, kdy v maličkém prostoru předvedl na jednom dobrovolníkovi skoky a brždění (musím říct, že brzdy má bezvadné a mladík odešel celý a i nadále plodný - ačkoli při nájezdech ne jeho "intimní partie" zůstali všichni jen napjatě koukat). Super šou, všichni se pobavili - jen ze zadu bylo bohužel špatně vidět a tak se nedalo moc fotit, ale co nadělám - počkáme si na vystoupení u nás.
Více o něm na www.motoshow.cz

Další skvělou vychytávkou byl stánek firmi Rebel Sport s.r.o., která předvedla svůj vozík za motocykl - ale pozor, přívěs homologovaný, s technickým průkazem a moderního vzhledu (takže není problém ho zapojit třebas i za supersport). Tahle věcička váží 25kg, nosnost má také 25kg (prostor asi 150 litrů) a jet se s ní dá 100 km/h - ovšem to jsou údaje schválené pro homologaci, jinak nám jednatel společnosti p. Kotrba předvdl vozík nacpaný 45-ti kg bagáž (pořád krásně odpružený) a říkal, že s ním jezdí v pohodě tak 130 až 140km/h. Vozík se vyrábí v několika barvách a v základu stojí necelých 37 000,-kč.
Více na www.motovoziky.cz
A poslední věcí, která stojí za zmínku byl stánek s elektromotorkami. Vystaven byl i elektronický skútr, který může jet rychlostí 80km/h, a při rychlosti 60km/h má dojezd 60 až 70 kiláčků. Životnost baterie výrobce udává na 100 000 kilometrů (10-12let).
Více na www.elektromoto.cz


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Meg Meg | 25. března 2009 v 8:52 | Reagovat

Ještě se to pokusím trošku uspořádat, až budu mít čas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.