Výlet do Staré Jezné (13.-14.10.2007)

15. října 2007 v 16:49 | Meg |  Kde jsme byli
Výlet do Staré Jezné (Hracholusky) 13.-14.10.2007
Dnešní výlet byl výmysl Jarina a Zuzky - zamluvili pro nás rekreační chatu MV pro hasiče ve Staré Jezné. Nakonec jsme si dali sraz v 10 hodin u Petra S. a zjistili, že nás moc nepojede - na schůzku dorazila Halina s Bedym, Monča s Pitim a má maličkost v doprovodu Moudráka. Indián si popletl termíny a musel jít vymetat komíny (Medy s námi raděj nepustil ), Petr S. jako podnikatel jezdí do roztrhání těla a prohání svou avii i o víkendech, Kapli se rozhodl načerpat vzdělání a šel do školy, Sapi se nám povaluje u pramenů v Karlových Varech a proč nejel Reno ani přesně netuším (ale tipla bych na rodinné povinnosti). Já s Moudrákem jsme přijeli trošku později (protože ranní kávička se musí vypít v klidu a návštěvě se prostě nabídnout musí) a tak jsme kolem půl jedenácté konečně vyrazili. S Jarinem a Zuzkou jsme měli sraz v Plzni u Tesca a tak jsme si v klidu ještě vyřídili nákup na chatu (ono to vypadalo, že jedeme někam na týden a ne jen na jednu noc, ale hladový motorkář není spokojený motorkář a dnes se kvůli počasí jelo auty, tak jsme alespoň naplnili kufry aut). Jarin se Zuzkou přijeli se zpožděním (protože jak to tak bývá, když něco ženská nechá na chlapovi, tak se to zapomene a musí se vracet) a my si zatím užívali Bedyho opičku, kterou si přibalil ze včerejší akce (ale alespoň jsme se měli komu smát) .
V Plzni nás přepadl hlad a tak nás Jarin zavedl do jedné vinárničky - malá, útulná restaurace a příjemná obsluha (s úsměvem překonala i naše řeči, které stály opět zato - že Piti - a i jiné příhody sjídlem, které utíkalo z talířů)… Jarin se přiznal, že měl narozeniny a my se cítili trošku zahanbeně, ale máme Monču i její skvělé nápady a tak jsme z toho později bravurně vybruslili...
Pak už nám cesta utíkala rychle a byli jsme na místě - začalo vybalování, chlapi roztápěli v krbu, holky udělali kafčo, všichni prodělali prohlídku chaty a vymyslel se výlet.
Bedy s Pitim se rozhodli raděj pečovat o teplo domácího krbu (a hrát karty) a my, silnější jedinci se vydali vstříc dobrodružství.
Autem jsme dojeli kousek od hráze Hracholusky a vyrazili podél břehu pěšky. Sluníčko nás krásně hřálo, my si povídali a pozvolna šli dál okolo rybářů, hospůdky, hráze - pěkně pod ní z kopečka, abychom si ho mohli později zase vyšlápnout... Kluci to pojali dobrodružně a cestu ke zřícenině hradu Buben nám vybrali tak, že jsme jí stěží zvládli (ono sápat se někam po příkrém svahu a ještě po listí - docela záběr pro netrénované osůbky).
Celé vyprahlé jsme se nakonec vyškrábaly na cestu k chatám, po které už se šlo krásně. Moudrák s Jarinem pokračovali v družném hovoru a nasadili své tempo - když jsme se jim cestou schovaly, vůbec si toho nevšimli a už vůbec se pro nás nevrátili ( na tom vtipu, že si ženská po třicítce nemá hrát na schovávanou, protože by jí nikdo nehledal, něco bude). Zřícenina hradu ale za ten výšlap stála - na vlastní nebezpečí jsme se prošli po hradních hradbách a udělali pár foteček.
Po důkladné prohlídce hradní zříceniny Buben jsme se ještě jukli na funkční mlýn (alespoň z venku - je v soukromém vlastnictví) a vyrazili zpět k autům.
Na chatu jsme už dojeli, když se začínalo šeřit - kluci topili v krbu, popíjeli pivko a Bedy stihl v kartách prohrát skoro dvě stě korun (na to aby nám roztopilikamna v pokojích docela zapomněli).
Po načerpání sil jsme udělali masíčko a začalo se popíjet víc a víc…. Dorazil za námi ještě Kapli a pořádal se turnaj ve stolním fotbálku (u toho se vyblbli určitě všichni - míček se kutálel i po podlaze a všichni se vrátili do dětství).
S přibývajícími panáky bylo veseleji a veseleji až do ranních hodin (já šla spát o půlnoci, jako první odpadlík a poslední odcházeli na kutě noční buřiči Piti s Kaplim).
Druhý den jsme se dali do úklidu a před jedenáctou odjížděli směr Plzeň. Rozhodli jsme se ještě zajít si na oběd do Plzeňského pivovaru ("Na Spilku") - prohlídku pivovaru jsme odložili na zimu.
Pochutnali jsme si všichni - obsluha byla rychlá jako blesk - a sklepy, které tu předělali na restauraci, byly plné lidí…
Cesta domů pak utekla po dálnici velmi rychle a tak jsme se ještě zajeli rozloučit k Petrovi S. Jaké bylo naše překvapení, když jeho garáž zela prázdnotou - Petr s Indiánem využili krásné počasí a jeli se projet na mašinkách. Pitimu to byl líto a tak vytáhl svého minibika a hrál si alespoň s ním.
Výlet byl super, jen nás mrzelo, že jsme propásli tak krásné počasí na mašiny (snad ještě vydrží). Nakonec se smáli ti, kteří zůstali doma a vyjeli na mašinách - a my? My jim maličko záviděli…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Reno Reno | 17. října 2007 v 8:33 | Reagovat

Ahoj - já (Reno) jsem se neůčastnil,protože jsem byl v sobotu na závodech do strmého vrchu v Chýnově,no a v neděli jsem byl navštívit dva marody v Motole.Tak 10.listopadu na Velcí to myslím vyjde i mě.Zdar.

2 Meg Meg | 18. října 2007 v 2:52 | Reagovat

No a kde máme článek  ze závodů ???? :-)

3 milín milín | 14. listopadu 2007 v 23:00 | Reagovat

no,mě to taky nějak nevychází,snad si příští rok udělám čas a pojedu aspoň autem s Buffy..

4 yovjjqe yovjjqe | E-mail | Web | 29. května 2009 v 4:06 | Reagovat

ESiFA5  <a href="http://yhcmbxlpfmvk.com/">yhcmbxlpfmvk</a>, [url=http://azphsaxradsh.com/]azphsaxradsh[/url], [link=http://hrmlzaihmdxg.com/]hrmlzaihmdxg[/link], http://xqfodklbtccu.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.