Víkend v Brdských lesích

19. září 2007 v 15:26 | Meg |  Kde jsme byli
14.-16.9.2007 Víkend na Valdeku
Je sedm hodin a my se sešli všichni jak bylo domluveno v hospůdce U Pstruha. Dopili, típli poslední cigárko a mohli vyrazit na "tajné místo" (které proflákl asi jen Petr S. - no počkej příště). Abychom si ozvláštnili celý náš pobyt v přírodě ( Kapli pro nás zařídil celý víkend ve stylu přežití) tak jsme asi po kilometru sjeli z asfaltu a zbytek cesty si užívali v lese. Kapli s Jardou a Renem na nás u chaty už čekali a nám nezbylo, než se vybalit a dát si vychlazené pivečko…
Naší večeře v podobě housenky se ujal "mistr kuchař" Moudrák a nakrmil nás prasátkem vycpaným šunkou - sliny se mi zbíhají ještě teď, stačí si na tu dobrotu vzpomenout.
A přesto, že tahle akce byla naplánovaná hlavně jako srázek pro motorkáře, oslavili jsme tu i dvoje narozeniny (Medy a Meg) - tímto se omlouváme Petrovi, který měl také narozeniny, za naši špatnou informovanost (a zároveň se těšíme na další oslavu za čtrnáct dní u něj ).
Jak probíhal večer posoudí každý asi sám (snad všichni usínali spokojeně zlomení ve svých autech nebo v chatě u plápolajícího krbu), ale já jen matně vzpomenu na krásný ohňostroj, který pro nás připravil Míra s Věrou, na kulturní vložku Indiána ( oktávka se otřásá ještě dnes) i na Kapliho a jeho petardy, na to jak nám došlo pivo (a tak se vypilo co teklo), na noční buzení, hlahol a smích a zase jeden příjemně strávený večer…
A pozor největší pařmeni pátku jsou Míra s Věrou - tímto se omlouváme, že jsme je nechali samotné u ohně a uložili se ke spánku - příště se polepšíme :-)
Ráno se poznalo, kdo včera jak zapařil, protože někteří nejmenovaní sháněli ihned po probuzení brufen. Někdo vstával za kuropění a hned zmizel v lese (myslel si, že letošní úrodu hub zvládne celou vysbírat), několik jedinců se za káráních ostatních šlo i umýt k rybníčku a všichni si pochutnali na ranní kávičce a snídani.Indián s Kaplim sehnali další soudek gambrinusu a hned ho i narazili...
... poté dostali kluci "báječný" nápad, že navštívíme Bedyho v Nižboru. Bedy má dnes velký den - jede svůj závod fichtlů - a proto nás i brzy ráno opustil.
Kolem jedné jsme se sešli v hojném počtu na náměstí v Jincích a protože sluníčko hřálo, vyrazili jsme v hojném počtu do Nižboru. Dorazil i Milan s Hankou - kteří vše zdokumentovali (byli očividně svěžejší než my a tak stihli ještě předjíždět a točit na kameru). Všichni byli po včerejším večeru značně mimo, takže jízda byla klidnější a mnohem méně soustředěná. V Nižboru si nás našla Halina a hned po ní i Bedy a tak jsme se ujali fandění a obdivovali borce, kteří se odvážili v tomhle terénu na své fichtlíky.
Po chvilce však byla vyhlášena přestávka a nás zavedl hlad na terásku vedle závodiště, kde jsme se občerstvili (servírka z nás byla maličko nesvá, ale zato mohli vtípky Indiána i Pitiho). Po jídle by si raděj každý na chvilku zdříml, ale co naplat, byl čas se vrátit na chatu za Moudrákem a Jardou, kteří udržovali oheň v krbu (Moudrák nepočítal s vyjížďkou a tak se obětoval, hlídal chatu a jeho motorka zahálela v garáži).
Po našem pozdním návratu na chatu se kluci vyblbli střílením ze vzduchovky (a prostříleli snad všechno co prostřelit šlo - cukr, hořčici, sušenky, i kamínka) a protože se nedaleko v lesích skrývá zřícenina hradu Valdek, uspořádali jsme výpravu. Nakonec nás moc nešlo, ale pár jedinců se nenechalo odradit a vyrazili - Jarda (coby průvodce), Moudrák a Meg.
Ostatní zatím připravili dřevo na večer a bavili se sbíráním hub (už je ani nebylo kam dávat). Večer jsme prožili v družných pohovorech u krbu a za tónu kytary.
Po včerejším memeche šla však většina brzy spát a do tří do rána vydrželi jen ti nejsilnější (Kapli, Reno, Moudrák a Meg)…
A spalo se, kde se dalo :-)
A přišlo poslední ráno a loučení - další slezina je plánovaná za čtrnáct dní u Petra S., kde oslavíme dodatečně jeho narozeniny.
Díky Kaplimu jsme si užili nádherný víkend v Brdských lesích a tak mu za celou organizaci děkujeme a snad se tam ještě někdy zase podíváme…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 piti piti | 19. září 2007 v 18:06 | Reagovat

tento tah byl opravdu dobry vseho bylo dost a uz se tesime s Moni na dalsi tah u PETRA a tesime se ze se sejdem opet v takovem poctu piti

2 Reno Reno | 19. září 2007 v 18:26 | Reagovat

Moc hezký víkend a Meg to opět hezky napsala.

3 milín z Motola milín z Motola | 14. listopadu 2007 v 23:11 | Reagovat

jo,bylo to supr.Jen škoda,že jsme museli s Lenkou v neděli do háku..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.