Výlet na Křivoklátsko - 19.8.2006

25. března 2007 v 18:46 | Meg |  Kde jsme byli
Výlet na Křivoklátsko (trasa měří 105 kiláčků)
A protože sluníčko krásně svítí dál a my máme mooooře času (a já návštěvu), tak jsme se rozhodli ještě vyjet kouknout na hrad Křivoklát. Z Jinec je cesta super a je na co koukat - jede se přes Hořovice a Žebrák, dál do Kublova, Roztoků a jsme na Křivoklátě. Přímo pod hradem je suprová restaurace "U JELENA" (Trošku dražší, ale stojí za to - motorkou musíte zajet asi 100 metrů do dvora a odbočka je hned za křižovatkou pod hradem, kde začíná stoupání. Komu se nechce utratit za jídlo hodně peněz a má raděj lidovější ceny, tak doporučuji restauraci v Roztokách - je po levé straně, ještě než vjedete na most přes Berounku a parkovat se dá ve velkém dvoře - no nemůžete to minout).
Křivoklát byl založen jako lovecký hrad již v 1.polovině 13. století. Od 14. do 16. století byl postupně přestavěn do gotické podoby, kterou si zachoval dodnes. Hezkou procházkou jen pár kroků od hradu se dostanete k památníku knížete Karla Egona II. z Fürstenberka (byl vybudován v roce 1860), odkud je na hrad překrásný výhled (viz. foto) a kde začíná místní naučná stezka, která pokračuje lesem dál...
Z Křivoklátu je pak hezká a klidná cesta okolo obor na Lány. Dál už jsme jeli do Nižboru, Berouna, na Zdice (samozřejmě zadem - jízda po dálnici k výletům nepatří) a domů. Tahle projížďka patří mezi nejlepší, na které jezdíme a myslím, že nás jen tak neomrzí :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.